Bardzo duże podwyżki stawek za gaz. Wzrost nawet o 170 procent

Bardzo duże podwyżki stawek za gaz. Wzrost nawet o 170 procent

Blisko 80 gmin w całej Polsce otrzymało informację o olbrzymiej podwyżce kwot rachunku za gaz, która wyniesie nawet 170 procent. Dotyczy to odbiorców, którzy korzystają z usług spółki G.EN Gaz Energia. W gronie tym znajdują się mieszkańcy kilku kołobrzeskich osiedli i gmin.

Okazuje się, że podwyżki dotkną mieszkańców osiedla Podczele w Kołobrzegu, Dygowa, Gościna, Siemyśla, Rymania, a także części miejscowości gminy Kołobrzeg (m.in. Daszewa, Stramnicy, Obrotów, Stójkowa czy Przećmina).

Masowe protesty w związku z podwyżkami kwot za gaz?

Odbiorcy korzystający z usług firmy otrzymali informację o podwyżce bezpośrednio od spółki. Z obowiązujących od 1 października 2021 roku przepisów wynika, że ceny gazu dla indywidualnych odbiorców wzrosły aż o 170 procent, a dla firm aż do 270 procent.

Kołobrzeski samorząd nie może w tej sprawie zbyt wiele zrobić, jednak nie zamierza stać z założonymi rękami. Zaplanowano już wspólne spotkanie z włodarzami innych gmin, czego celem będzie zaplanowanie konkretnych działań. Zaangażowani zostaną w to nawet parlamentarzyści.

Niewykluczone, że po zmianie przepisów i olbrzymich podwyżkach zorganizowane zostaną protesty. Co najgorsze, prawdopodobnie potencjalna zmiana operatora dostawy gazu jest niemal niemożliwa, co tylko utrudnia całą sprawę. Z drugiej jednak strony istnieje możliwość, że po wszczęciu apeli i protestów sytuacja ulegnie zmianie.