Jak spakować się na długi weekend

Jak spakować się na długi weekend

Coraz większymi krokami zbliża się długi weekend majowy. W związku z tym wiele osób już zaplanowało sobie wyjazd czy to w Polsce czy też za granicę. Niezależnie od tego gdzie wyjeżdżamy, potrzebujemy niezbędnych rzeczy. Właśnie dlatego warto zastanowić się co włożyć do bagażu, tak aby podróż była udana i żeby niczego nam nie zabrakło. Oczywiście, zawartość naszego plecaka, czy walizki będzie wyglądała inaczej w zależności od charakteru podróży. Przyjrzyjmy się wobec tego kilku możliwościom i kierunkom, a przy okazji zastanówmy się czego będziemy potrzebowali.

Wycieczka z namiotem

Jedną z propozycji może być wycieczka pod namiot. To prawda, że nocą temperatury nie zachęcają do biwakowania, jednak z odpowiednim sprzętem i zaopatrzeniem, można przyjemnie spędzić pierwsze majowe dni pod namiotem. Warto zaplanować na wieczór rozpalenie ogniska, gdyż nie tylko spędzimy przy nim miło czas, ale również rozgrzejemy się przed pójściem spać. Dlatego warto mieć ze sobą rozpałkę, a także zaopatrzyć się w drewno z legalnego źródła. Na taką wycieczkę przyda się również zabranie kuchenki gazowej, na której bez problemu ugotujemy obiad czy też zagotujemy wodę na kawę czy herbatę. Potrzebny nam też będzie gruby śpiwór oraz oczywiście namiot, który w pewnym stopniu ochroni nas przed nocnym chłodem i ewentualnym deszczem.

Wycieczka do miasta

Kolejną propozycją jest wycieczka do jednego z większych miast. Mamy tutaj do wyboru zarówno polskie miasta, jak i te zagraniczne. Na długi weekend warto wybierać miasta europejskie, gdyż dotarcie do nich nie zajmie nam dużo czasu, a będziemy mogli zobaczyć w nich wiele ciekawych rzeczy. Na taką wycieczkę spakujemy się zupełnie inaczej, a wyposażenie jakie zabierzemy będzie miało inny charakter. Tutaj warto pomyśleć między innymi o ubraniach w jakich będziemy chcieli się pokazać, na przykład jeśli mamy w planie uroczysta kolację, czy wyjście do jakiegoś ekskluzywnego miejsca. Poza tym, warto zadbać o ulubione kosmetyki. Nie możemy też zapomnieć o dokumentach, które są niezbędne przy wjeździe do określonego kraju.