Wyrzucali stare meble w centrum Kołobrzegu. Złapała ich fotopułapka

Wyrzucali stare meble w centrum Kołobrzegu. Złapała ich fotopułapka

Niepowodzeniem zakończyło się pozbywanie starych mebli przez dwóch mężczyzn, którzy chcieli je zostawić pod jednym z drzew w centrum miasta. Przyłapała ich fotopułapka, która nagrała ich działania. Przybyła na miejsce straż miejska ukarała ich mandatami.

Do zdarzenia doszło w ostatni weekend. Niczego nieświadomi mężczyźni postanowili pozbyć się starych i uszkodzonych mebli, jednak zamiast przekazania ich odpowiednim organom, chcieli zostawić je pod drzewem. Obaj byli niezwykle zaskoczeni, kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze straży miejskiej.

Tajemnicza lokalizacja fotopułapek w Kołobrzegu

Działanie mężczyzn było celowe. Z nagrania fotopułapki wynika, że obaj mieli zamiar zostawić niepotrzebne meble pod jednym z drzew. Na ich nieszczęście ich działanie zostało nagrane, co dało podstawę strażnikom miejskim do stawienia się na miejscu zdarzenia jeszcze w chwili, gdy wyrzucali meble.

Zamontowanie fotopułapek w Kołobrzegu przez władze miasta spowodowane było chęcią uporania się z plagą polegającą na zaśmiecaniu miasta. Znajdująca się przy drzewie w centrum miasta nie jest jedyną, którą ustawiono w Kołobrzegu. Co jednak najciekawsze, lokalizacja pozostałych fotopułapek jest tajemnicą.

Nie pierwsza interwencja w tym samym miejscu

Komendant miejscowej straży miejskiej Mirosław Kędziorski powiedział, że lokalizacja fotopułapki w okolicy drzewa w centrum Kołobrzegu nie jest przypadkowa. Już wcześniej w tym miejscu odnotowano kilka podobnych przypadków, gdzie mieszkańcy zostawiali pod drzewem odpady wielkogabarytowe.

Przy okazji tego zdarzenia urzędnicy po raz kolejny zaapelowali do mieszkańców, aby nie zostawiali odpadów w miejscach, które mogą powodować zaśmiecanie miasta. Najlepszym rozwiązaniem jest regularne śledzenie harmonogramu zbiórek śmieci wielkogabarytowych. W niektórych przypadkach stare meble można również wystawić na facebookowych grupach poświęconych sprzedaży takich przedmiotów.