Kołobrzeg zamiast Jarmarku Bożonarodzeniowego organizuje Festyn Mikołajkowy

Kołobrzeg zamiast Jarmarku Bożonarodzeniowego organizuje Festyn Mikołajkowy

W tym sezonie przedświątecznym, Kołobrzeg stał się gospodarzem niecodziennego wydarzenia – Festynu Mikołajkowego. Zamiast rutynowego Jarmarku Bożonarodzeniowego, miasto postanowiło wprowadzić nowatorską formułę krótkotrwałych festiwali.

W pobliżu kołobrzeskiego ratusza, tuż obok miejskiej choinki, trwa Festyn Mikołajkowy. Miasto podjęło decyzję o porzuceniu tradycyjnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, argumentując to faktem, że dwutygodniowa formuła imprezy stała się przestarzała. Pomimo to, w centrum Kołobrzegu pojawiły się karuzele oferowane bezpłatnie oraz drewniane domki, w których można skosztować różnego rodzaju potraw, zakupić rękodzieła oraz produkty niekoniecznie związane z tematyką świąt Bożego Narodzenia, które są typowo spotykane na jarmarkach bożonarodzeniowych w całym kraju.

Mieszkańcy i turyści z zainteresowaniem przyjęli nową inicjatywę miasta. Odwiedzający chwalą sobie szczególnie piękne stroiki i ręcznie robione dekoracje, które doskonale oddają atmosferę świąt. Festyn to nie tylko miejsce, gdzie można nabyć oryginalne prezenty, ale także miejsce, gdzie można dobrze zjeść i napić się. Jak mówią niektórzy, uczestnictwo w festynie sprawia im radość porównywalną z tą, jaką odczuwały one będąc dziećmi.

W przeciwieństwie do wcześniejszych jarmarków, Festyn Mikołajkowy będzie trwał krócej i zakończy się w niedzielę. Codziennie na terenie festynu organizowane są różnego rodzaju darmowe animacje i konkursy dla najmłodszych uczestników. Nad całością wydarzenia czuwa oczywiście postać świętego Mikołaja.